MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stolar 8816489
*
nr 881 6489
Stolar
2 st, olika, 1800-tal
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 mars 2014
kl 20:55:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/3 19:10:42
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar olika stol stolar
-
8038 Barstolar
2 st, höj- & sänkbara. Längd: 55 cm. Djup: 50 cm, ..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:48
-
5147 Clubfåtöljer
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:10
-
9121 Fällstolar
4 st, plåt
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:47
-
9394 Fåtölj
+ kudde, 1940-tal, Jofef Frank textil, "Anakreon"
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:07
-
9069 Fåtölj
Bolia, modell Vitesse, svart skinn, kromad benstäl..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:28
-
8246 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:29
*
Stolar
nr 881 6489
Stolar
2 st, olika, 1800-tal
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/3 19:10:42 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar olika stol stolar
-
8038 Barstolar
2 st, höj- & sänkbara. Längd: 55 cm. Djup: 50 cm, ..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:48 -
5147 Clubfåtöljer
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:10 -
9121 Fällstolar
4 st, plåt
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:47
-
9394 Fåtölj
+ kudde, 1940-tal, Jofef Frank textil, "Anakreon"
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:07 -
9069 Fåtölj
Bolia, modell Vitesse, svart skinn, kromad benstäl..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:28 -
8246 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:29